Producenci
Bostik Izoservice PCI Webac Weber Deitermann

Izolacje wodochronne – to zabezpieczenie budynku przed wpływem wody – głównie gruntowej – na elementy budowli, np. pomieszczeń piwnicznych i ścian.

W trakcie budowy nowego budynku inwestorzy i/lub wykonawcy bardzo często pomijają zabezpieczenie pomieszczeń piwnicznych czy ścian przed wpływem wody (głównie wód gruntowych) na elementy budowli. Najczęściej dlatego, że efekty wykonania takich izolacji nie są widoczne od razu. Zabieg izolacji ma bowiem spełniać działanie zabezpieczające, a brak tego rodzaju ochrony może skutkować wilgocią, grzybami czy pękaniem ścian już po 2 latach od powstania budynku.

Kluczowym zabezpieczeniem budynku przed wilgocią może okazać się wykonanie izolacji bitumicznej, czyli uszczelnianie pomieszczeń piwnicznych z zewnątrz z wykorzystaniem mas bitumicznych, modyfikowanych dodatkiem tworzyw sztucznych.

Do wykonania tego rodzaju zabezpieczenia należy zastosować właściwy system izolacji fundamentów oraz odpowiednio dobrać materiały, które będąc bardzo wysokiej jakości pozwolą mieć pewność, że nie będziemy mieć problemów z wilgocią budynku.

Prawidłowo dobrane i zastosowane materiały hydroizolacyjne to zminimalizowanie ryzyka zawilgocenia muru, a co za tym idzie uniknięcie pojawienia się groźnych dla zdrowia grzybów i pleśni.

WEBAC 5620 środek gruntujący WEBAC 5620 środek gruntujący
Producent: Webac
Cena: 149,00 zł
lbs
zobacz więcej
Webac 5622 F - wzmocnione włóknem ( F) Webac 5622 F - wzmocnione włóknem ( F)
Producent: Webac
Cena: 385,00 zł
opakowanie
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl